• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cosmic Sin

    ★½

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½