shane has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maniac

Maniac

2012
×
Edit this entry  
29
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★½
Edit this entry