• Cinderella

    ★★½

  • Never Let Me Go

    ★★★★

  • He's All That

  • Come From Away

    ★★★★

  • White Material

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • The Bad Batch

    ★★

  • Big Fish

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Call

    ★★½

  • Joy

    ★★★½

  • EMO the Musical

    ★★★

  • American Pie

    ★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★