Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jonah: A VeggieTales Movie

Jonah: A VeggieTales Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry