Sort by

Ian has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Papageno

Papageno

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Laloux

Fantastic Laloux

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry