mimi 🌶 has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Traffik

Traffik

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Wrath

I Am Wrath

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry