милоукин has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Edit this entry  
26
Anna

Anna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
Edit this entry  
24
Taare Zameen Par

Taare Zameen Par

2007
×
Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
23
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What's in a Name

What's in a Name

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
10
Dark Eyes

Dark Eyes

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Homeward

Homeward

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Beanpole

Beanpole

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Cafe Electric

Cafe Electric

1927
×
Read the review Edit this entry  
22
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Slow Business of Going

The Slow Business of Going

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Tobacconist

The Tobacconist

2018
×
Edit this entry  
12
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Eerie

Eerie

2018
×
Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Confession

The Confession

1999
×
★★
Edit this entry