mili has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Clan

The Clan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry