• Girl

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Conspiracy Theory

  • Barfly

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Avatar

    ★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★

  • The Good Shepherd

    ★★★★★