• Malignant

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • God Save the Queen

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • She Dies Tomorrow

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Horse Girl

  • Spaceship Earth

  • Possessor

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Four Good Days

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • What Happened to Henry?

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Forest of Love

  • Earthquake Bird

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Shadow of the Moon

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Stucco

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

  • Beanpole

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Swallow

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Dead Ends

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Report

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★