Minion Max has logged 35 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Timeline

Timeline

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncommon Valor

Uncommon Valor

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
10.0 Earthquake

10.0 Earthquake

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamlet, Prince of Denmark

Hamlet, Prince of Denmark

1961
×
Read the review Edit this entry  
23
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
David and Goliath

David and Goliath

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
T-Force

T-Force

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Marco Polo: One Hundred Eyes

Marco Polo: One Hundred Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deathstalker and the Warriors from Hell

Deathstalker and the Warriors from Hell

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Megaforce

Megaforce

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry