• In The Heights

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Father

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½