Fractals has logged 368 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Island

The Island

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry