Fractals has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry