howl has logged 135 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The God of Cookery

The God of Cookery

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thermae Romae

Thermae Romae

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry