• Four to Dinner

    ★★½

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Single All the Way

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Angèle

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Tear Along the Dotted Line

  • Michael Che: Shame the Devil

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Vitti d'arte, Vitti d'amore

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • Squid Game

  • Still Out of My League

    ★½

  • The Humans

    ★★★

  • Lovely Boy

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • He's All That

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Naomi Osaka

  • Blue Dream: The Road to Wembley

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Pray Away

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Four Roads

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Caught by a Wave

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Yes Day

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Citadel

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • What Would Sophia Loren Do?

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Burrow