mirivii has logged 486 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
18 Presents

18 Presents

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Out of My League

Still Out of My League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
25
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
New in Town

New in Town

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
Edit this entry  
09
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Angèle

Angèle

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry