• Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Cry Macho

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • In the Heights

    ★½

  • Bad Trip

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Judas and the Black Messiah

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Foreigner

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Mister America

  • Lost Course

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Space Dogs

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Swatted

  • Bird Box

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • High Life

    ★★

  • Charlie Says

  • Suspiria

    ★★★