• Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • All in My Family

    ★★★★

  • The Monster

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Paul Taylor - #Franglais

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • When the Moon Was Full

    ★★★★★

  • Just 6.5

    ★★★½

  • Jandar

  • The Great Hack

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★

  • Paradise

    ½

  • Best Friend

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

  • Pip

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • In Search of Greatness

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Reversing Roe

    ★★★½

  • Flaming

    ★★★★

  • Death of a Nation

    ½

  • Centipede

  • One Small Step

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Purl

    ★★★★

  • Animal Behaviour

    ★★★½

  • Detainment

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Pharaoh

    ★½

  • Bao

    ★★★★

  • Reza

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Lottery

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Pig

    ★★★★★

  • Istanbul Junction

  • Damascus Time

  • Bomb: A Love Story