• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • A Quiet Place Part II

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Verotika

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Big Time Adolescence

    ★★

  • Bird Box

    ½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Green Book

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Wish Upon

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Krampus

    ★★

  • The Lobster

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The One I Love

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★½

  • Excision

    ★★★★