Sort by

Lucas M. has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★½
Edit this entry  
13
7 Sea Pirates

7 Sea Pirates

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Joey

Joey

1997
×
★½
Edit this entry  
07
The Real Macaw

The Real Macaw

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Greed

Greed

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
16
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pixie

Pixie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rio

Rio

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Lost World

The Lost World

1925
×
★★★
Edit this entry  
07
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry