Michael has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read prior review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read prior review Edit this entry  
07
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry