Michael Roberts has logged 293 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry