• Annihilation

    ★★

  • Bright

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Wonder Woman

    ½

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Life

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Hidden Figures

  • Allied

    ★★★½

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • Snowden

    ★★★

  • The Magnificent Seven

  • The Founder

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Sully

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Lights Out

    ★★★

  • Warcraft

    ★½

  • Personal Shopper

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Joy

    ★★½

  • Krampus

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Black Mass

    ★★½

  • Everest

    ★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★½

  • The Witch

    ★★½

  • The Interview

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Paddington

    ½

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★½

  • Citizenfour

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • It Follows

    ★★★

  • Godzilla

    ★★