• Stowaway

    ★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • TINA

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Bliss

    ★½

  • Fake Famous

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Between the World and Me

    ★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Evil Eye

    ★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Books of Blood

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Stripped: Los Angeles

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Agents of Chaos

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Coastal Elites