• Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • 892

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Diary of a Wimpy Kid

  • The Bitch Who Stole Christmas

  • Licorice Pizza

  • South Park: Post COVID

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

  • Ciao Alberto

  • Olaf Presents

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • A Mouthful of Air

  • Eternals

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Humans

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

  • After We Fell

    ½

  • Dug Days

  • He's All That

    ½

  • Nona

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Nitram

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Divide

    ★★★½

  • Where Is Anne Frank

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree