• Normal People

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The China Hustle

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Furious 7

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½