• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Mulan

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Villains

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★