• The Place

  • Newton's Cradle

    ★★★★

  • Take Care of Zizi

    ★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

    ★★★★★

  • Secret of the Ninth

  • Mank

    ★★★★

  • Paranormal

    ★★★½

  • Time Difference

    ★★★★½

  • The Other Side

    ★★★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Every Week Has a Friday

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Treasure 2: Love & Destiny

    ★★★★

  • Sons of Rizk 2

  • The Blue Elephant Part 2

  • Anima

    ★★★★

  • The Passage

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Secret Men Club

  • Gunshot

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Diamond Dust

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • The Commuter

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • The Treasure 1: Reality and Fantasy

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Forced Escape

  • The Originals

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • 24 Frames

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★

  • Silence

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Flimflam

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • 30 Years Ago

  • Paterson

    ★★★★

  • Clash

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Hepta (The Last Lecture)

    ★★★

  • The Second Night

    ★★★★★