Sort by

Michael has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Exam

Exam

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry