• There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Behind Her Eyes

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • If Anything Happens I Love You

  • Unorthodox

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • A Fall from Grace

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Fractured

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • Sound of Metal