• Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Curfew

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Black Box

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Enshrined Saint

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Apples

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Box of Wonders

    ★★½

  • New Year's Eve

    ★★½

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • High School Girls

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • When We're Born

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • Certified Mail

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • Ema

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★