• The Green Knight

    ★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Queen Bees

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Selfish Son

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Music

  • Long Toast

    ★★★

  • Captain Underpants: Mega Blissmas

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Life of a Rock Star

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Joe Bell

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★½

  • Lorelei

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Untitled (Hudson Yards)

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Don't Peek

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Missing Pizza

    ★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Annex

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • My influences

    ★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • New York New York

    ★★★

  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • Waffle

    ★★★

  • MAN 2020

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Guardians of Life

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Residue

    ★★★★

  • Betye Saar: Taking Care of Business

    ★★★½

  • Wake Up

    ★★★

  • Four Good Days

    ★★★★½