mollie has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Fools

House of Fools

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burnt by the Sun

Burnt by the Sun

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne: Between The Teeth

David Byrne: Between The Teeth

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Brother

Brother

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

1979
×
Read the review Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thief

The Thief

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hammer and Sickle

Hammer and Sickle

1994
×
★★★
Edit this entry