• Bad Trip

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • A Wilderness of Error

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Athlete A

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Waiting

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Murder Mystery

  • L'Observateur

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Brittany Runs a Marathon

  • Knock Down the House

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Princess Switch

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • Free Solo

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Set It Up

    ★★★★

  • Under the Eiffel Tower

    ½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Candy Jar

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Lo más sencillo es complicarlo todo

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Game Changers

  • The Post

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½