molly has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lo más sencillo es complicarlo todo

Lo más sencillo es complicarlo todo

2018
×
Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry