Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
Edit this entry  
07
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
17
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry