• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Fate of the Furious

  • Logan

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Upside

  • Sense8: A Christmas Special

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Ouija: Origin of Evil

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

  • Suicide Squad

  • Blair Witch

  • Me Before You

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★½

  • Train to Busan

  • The Conjuring 2

  • Hush

    ★★★★

  • Deadpool

  • The 5th Wave

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • The Danish Girl

  • Room

  • Sinister 2

  • Paper Towns

  • Jurassic World

  • Poltergeist

  • Fifty Shades of Grey

  • The Witch

    ★★★★

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

  • Goodnight Mommy

  • If I Stay

  • Guardians of the Galaxy

  • The Purge: Anarchy

  • The Fault in Our Stars

  • How to Train Your Dragon 2

  • Rio 2

  • Divergent

  • The Babadook

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

  • 12 Years a Slave

  • Carrie

  • The Book Thief

  • Insidious: Chapter 2

  • Despicable Me 2

  • The Purge

  • Now You See Me

  • The Bling Ring

  • Fast & Furious 6

  • The Host

  • The Conjuring

  • Mama

  • Django Unchained

  • Life of Pi

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • Skyfall

  • Paranormal Activity 4

  • Grave Encounters 2

  • Hotel Transylvania

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Spring Breakers