• Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Seagull

    ★★★

  • Museo

    ★★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • American Assassin

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Healer

    ½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½