monirah has logged 24 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
#Roxy

#Roxy

2018
×
Edit this entry  
05
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Edit this entry  
05
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Masameer: The Movie

Masameer: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry