• Four Roads

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★½

  • TFW No GF

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • A Mind Sang

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Echo

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Tuna Girl

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Twisted Pair

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Seduction of the Flesh

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The Remembered Film

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Devil and Father Amorth

  • Good Time

    ★★★★½

  • Happy End

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Pass Thru

    ½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Brothers

    ★★★★

  • The Brand New Testament

    ★★★½

  • The Hedgehog

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • End of Summer

    ★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Zombeavers

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★½