Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Heart

Heart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
06
Attack

Attack

1956
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happy End

Happy End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Joy Division

Joy Division

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
11
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Mind Sang

A Mind Sang

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brothers

Brothers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry