• South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½