MoonKnight7 has logged 50 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room at the Top

Room at the Top

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
So Long at the Fair

So Long at the Fair

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
World Cinema

World Cinema

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Northside 777

Call Northside 777

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
New World

New World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry