• Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • After Parkland

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Dumbo

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Second Act

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Replicas

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Sincerely Yours, Dhaka

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Monstrum

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Driven

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★