moonrabbitlove has logged 20 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kaiba

Kaiba

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry