• Scream

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Long Toast

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★