• Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★½

  • Antebellum