• Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Troop Zero

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • Hail Satan?

  • Late Night

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★½

  • The Holiday Calendar

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Chaperone

    ★★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ideal Home

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★★½

  • Book Club

  • Avengers: Infinity War

  • Howard

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Pass Over

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Private Life

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Godless

  • Wonder

    ★★★½

  • Far from the Tree

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Bullet to the Heart

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★

  • Brexit Shorts: Time to Leave

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★★★

  • The Feels

  • The Beguiled

    ★★★½