• Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • Dance Academy: The Movie

    ★★

  • Five Came Back

    ★★★

  • Flower

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★★

  • The Party

    ★★★★★

  • The Dinner

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • School Life

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Lion

  • Free Fire

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • She Loves Me

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Mike Nichols: An American Master

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★★

  • The Guardian Brothers

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Mr. Right

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★

  • Ricki and the Flash

    ★★½

  • Ant-Man

  • The Daughter

    ★★★★

  • The Little Prince

  • Carol

    ★★½

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Home

    ★★★★★

  • The D Train

    ★★½

  • Let's Kill Ward's Wife

    ★★★★

  • Annie

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Kingsman: The Secret Service

  • Into the Woods

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Doctor Who: Dark Water/Death in Heaven

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Boxtrolls

    ★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • Adult Beginners

    ★★★★

  • The Duke of Burgundy

  • Housebound

    ★★

  • She's Funny That Way

    ★★★★½

  • The Giver

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Homesman

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • Girlhood

  • A Long Way Down

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Neighbors

  • Camp Takota

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Better Living Through Chemistry

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½